Vstupní dveře a stěny do panelových domů

Stále častěji se objevují požadavky na kvalitní vstupní dveře do panelových domů. Četnost průchodů těmito vstupními dveřmi je zejména u vícepodlažních domů vysoká, a proto stoupají požadavky na jejich kvalitu. Ocelová svařovaná konstrukce dveří dosahuje velmi vysoké mechanické stability, odolnosti vůči nešetrnému zacházení a vandalům. Z důvodu stále se zvyšujících nákladů na vytápění pak vzrůstá požadavek na jejich tepelné vlastnosti. Ocelové dveře v tomto směru poskytují velice dobrý poměr „výkon/cena“.

Při nižších požadavcích na tepelné vlastnosti, zejména tam kde je vstup domu doplněn ještě o druhé vnitřní dveře – zádveří, je nejvhodnější použití systému ECONOMY bez přerušeného tepelného mostu. Tento systém lze samozřejmě dodat se zasklením izolačním dvojsklem, nebo plnou zateplenou výplní. Při vyšších požadavcích na tepelné vlastnosti je vhodné použít systém JANISOL s přerušeným tepelným mostem, u kterého je zasklení izolačním dvojsklem samozřejmostí.

Do dveří (do pasivního křídla dvoukřídlových dveří, nejlépe ale do bočního dílu vstupní stěny s dveřmi) lze v případě rozměrových možností umístit sestavu listovních schránek s vhozy z vnější strany a výběrem z vnitřní strany, což umožňuje celodenní uzamčení vstupních dveří bez požadavku na umožnění vstupu listonošů do domu.

Vstupní dveře je možno bez problémů osadit staršími typy elektromagnetických zámků, takzvaných „bzučáků“, ale dnes už také moderními samozamykacími elektromechanickými nebo elektromotorickými zámky. Tyto zámky mají standardně panikovou funkci (umožňují otevření dveří z vnitřní strany stiskem kliky i v případě zamčení zámku), tedy splňují dnešní přísné normy na bezpečnost.

Samozřejmostí je i možnost osazení dveří samozavírači a různými typy pomocných nerezových madel.

KOLINEK s.r.o. | výroba a montáž atypických protipožárních i kouřotěsných prosklených i plných stavebních uzávěrů | Blatec 207, Dub nad Moravou, 783 75